Dobry wzrok i zdrowe oczy: ważne dla powodzenia w szkole

15 lipca 2020 r. Leslie Frantz Dzieci, Badania okulistyczne, Zdrowie oczu Brak komentarzy

Dobry wzrok i zdrowe oczy: ważne dla osiągnięcia sukcesu w szkole

Pierwszy dzień szkoły może w tym roku wyglądać zupełnie inaczej niż w zeszłym, ale dobry wzrok jest niezbędny niezależnie od tego, czy Twoje dziecko będzie realizowało zajęcia wirtualnie, osobiście, czy też będzie to hybryda tych dwóch opcji. Większość informacji przetwarzanych w szkole poprzez czytanie, pisanie i korzystanie z komputera jest wizualna, więc wyobraź sobie, że twoje oczy i mózg nie współpracują ze sobą, aby przetworzyć te informacje. Niezdiagnozowany problem z widzeniem może wpłynąć na pewność siebie i poczucie własnej wartości lub zostać błędnie zdiagnozowany jako problemy z uwagą lub zachowaniem. Często korekcja wzroku za pomocą okularów może pomóc dziecku widzieć lepiej i czuć się bardziej komfortowo.

Symptomy problemów z widzeniem u dzieci

Dzieci nie zawsze zdają sobie sprawę, że doświadczają problemu, dlatego ważne jest, aby śledzić objawy, których doświadczają. Szukaj:

  • Częste mruganie i/lub pocieranie oczu
  • Bóle głowy
  • Krótki czas skupienia uwagi na pracy domowej
  • Nagły spadek ocen
  • Słabe rozumienie tekstu czytanego
  • Mrużenie oczu
  • Przechylanie lub odwracanie głowy
  • Słaba koordynacja ręka-oko
  • Zasłanianie jednego oka
Badanie przesiewowe wzroku nie jest kompleksowym badaniem oczu

Pamiętasz badanie wzroku, które Twoje dziecko miało w zeszłym roku w szkole? Badanie przesiewowe wzroku nie jest kompleksowym badaniem oczu. Chociaż badania przesiewowe mogą wykryć niektóre problemy ze wzrokiem, mogą one w rzeczywistości zapobiec wczesnej diagnozie poważniejszych schorzeń. Wiele badań przesiewowych sprawdza jedynie ostrość wzroku, czyli zdolność do rozpoznawania liter lub cyfr z danej odległości. Podczas gdy wyraźne widzenie z daleka jest ważne, inne problemy, takie jak ostrość widzenia z bliska i zdrowie oczu nie są badane.

Kompleksowe badanie wzroku u optometrysty Midwest Eye Consultants pomoże Ci uzyskać pełny obraz zdrowia oczu Twojego dziecka, od przeglądu historii zdrowia pacjenta i rodziny, poprzez badanie funkcji wzrokowych, zdrowia oczu, widzenia barw, reakcji źrenic, po zdolności ruchowe oczu i wszelkie inne testy, które mogą być konieczne.

Tak więc niezależnie od formy szkoły, w której Twoje dziecko bierze udział w tym bezprecedensowym czasie, dobry wzrok zawsze pozostanie ważny dla jego sukcesu. Pamiętaj, aby skorzystać z naszych specjalnych promocji na badania okulistyczne, okulary i soczewki kontaktowe przed 31 sierpnia. Zaplanuj badanie wzroku swojego dziecka już dziś.

Umów się na wizytę

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.