Okulary do komputera a zmęczenie wzroku u osób pracujących przy komputerze.

okulary do komputeraJeśli mamy specjalne okulary do komputera, to dłużej będziemy mieli stabilny wzrok. Jeśli ktoś ma wadę wzroku to w czasie pracy przy komputerze należy ją regulować okularami. Stosowanie soczewek prowadzi do wysuszania oczu w trakcie długiej pracy i może to prowadzić do podrażnień.

Obecnie komputer to istotny element życia codziennego. Dlatego właśnie należy pamiętać, że oczy są narażone na działanie wszelkich ekranów nie tylko komputera ale także tabletu czy smartfonu. Obecnie więc trzeba zadbać o specjalne rozwiązania, które sprawią, że nasze oczy będą chronione. Świetne są soczewki antyrefleksyjne, które tworzy się, by eliminować męczące promieniowanie. Dzięki temu będzie można zagwarantować sobie mniejsze zmęczenie narządu wzroku.

Wiele problemów ze zmęczeniem oczu odnosi się do małej ilości mrugania. Dlatego właśnie warto zadbać o to, by nasz mózg nie odczytywał mrużenia jako mrugania, ponieważ prowadzi to do poważnego wysuszenia oka i tym samym jest ono niedotlenione i szybko pojawiają się podrażnienia. Zaczyna się to niewinnie, ale w dłuższym okresie czasu problemy mogę się okazać bardzo kłopotliwe, dlatego reakcja na takie problemy, powinna być z naszej strony stanowcza. Chodzi o to, by w miarę możliwości wyeliminować wszystkie problemy, które mogą się tylko pojawić. Często pojawiają się one po wielu godzinach pracy bez przerwy.

zmęczone oczyJeśli chcemy dbać o wzrok, to musimy pamiętać, że nie można ciągle wpatrywać się w ekran komputera, ponieważ to powiększa potencjalne podrażnienie oka i niestety poradzenie sobie z problemami będzie utrudnione. Trzeba dbać o odpowiednią odległość od monitora, na tekst powinniśmy patrzeć z góry a jednocześnie musimy mieć możliwość spojrzenia w dal w każdym momencie. To bardzo ważne, by w ten sposób zagwarantować sobie w miarę możliwości udane widzenie na lata.

Nie zapominajmy, że jeśli nie damy ulgi oczom to problemy będą się pogłębiać i z czasem ich pokonanie stawać się będzie coraz trudniejsze. Naszym zadaniem jest więc szukanie rozwiązań potencjalnych problemów.

mgr inż. Piotr Powluczek

Dyplomowany optometrysta

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.