Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się. Starzenie się to proces, który przynosi wiele zmian. Utrata wzroku i ślepota nie muszą być jednak jedną z nich. Istnieje kilka prostych kroków, które można podjąć, aby zachować zdrowe oczy do końca życia.

Choroby oczu często nie mają wczesnych objawów, ale można je wykryć podczas kompleksowego rozszerzonego badania wzroku. Kompleksowe rozszerzone badanie wzroku różni się od podstawowego badania wzroku lub badania przesiewowego pod kątem okularów lub kontaktów. Rozszerzając źrenice i badając tylną część oka, okulista może wykryć choroby oczu we wczesnych stadiach, zanim dojdzie do utraty wzroku. Wykonując kompleksowe badanie wzroku, okulista może sprawdzić wczesne oznaki -

 • Zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem

 • zaćmy

 • retinopatii cukrzycowej

 • jaskry

Oto kilka innych wskazówek, jak zachować zdrowy wzrok teraz i z wiekiem:

 • Jedz zdrową, zbilansowaną dietę. Owoce i warzywa mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych oczu. Odwiedź naszą stronę internetową, aby poznać przepisy na zdrowe potrawy dla oczu, kliknij tutaj Eye Cook.
 • Utrzymuj zdrową wagę. Nadwaga zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę. Regularne ćwiczenia pomagają utrzymać ciało w zdrowiu i zapobiegają utracie wzroku.
 • Nie pal. Palenie zwiększa ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem, zaćmy i innych chorób oczu, które mogą uszkodzić nerw wzrokowy.
 • Noś okulary ochronne, gdy przebywasz na zewnątrz. Ochrona oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym podczas przebywania na zewnątrz ma kluczowe znaczenie dla zdrowia oczu. Należy nosić okulary przeciwsłoneczne, które blokują od 99 do 100 procent promieniowania UV-A i UV-B.
 • Poznaj historię swojej rodziny. Porozmawiaj z członkami swojej rodziny o historii ich zdrowia oczu. Ważne jest, aby wiedzieć, czy u kogokolwiek zdiagnozowano chorobę lub stan, ponieważ wiele z nich jest dziedzicznych, takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej i cukrzyca. Pomoże to określić, czy jesteś w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju choroby oczu.
 • Rozważ przyjmowanie multiwitaminy. Wykazano, że witaminy C, E i cynk mineralny wspierają zdrowie oczu. Witaminy zawierające luteinę i zeaksantynę pomagają pacjentom z umiarkowanym lub ciężkim zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem.
 • Daj oczom odpocząć. Jeśli spędzasz dużo czasu przy komputerze lub koncentrujesz się na jednej odległości, czasami zapominasz o mruganiu, co powoduje suchość i zmęczenie oczu. Co 20 minut patrz przez 20 sekund na odległość około 20 stóp przed sobą. Może to pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu. Rozważ stosowanie kropli nawilżających do oczu podczas długich okresów intensywnego używania oczu i odpoczywaj przez 5 minut.

Nie można zatrzymać czasu, ale można dbać o oczy, aby pozostały zdrowe wraz z wiekiem. Zdrowy wzrok jest możliwy w każdym wieku! Nawet jeśli nie doświadczasz problemów ze wzrokiem, regularne wizyty u okulisty w celu wykonania kompleksowego badania wzroku jest najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko utraty wzroku wraz z wiekiem.

Pobierz "Wzrok każdego człowieka może zmieniać się wraz z wiekiem" Broszura z wyjaśnieniem, w jaki sposób wzrok może zmieniać się wraz z wiekiem.

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.