Tusz do rzęs

Makijaż może być istotną częścią Twojej codziennej rutyny. Może też być czymś, co wykonujesz na specjalne okazje lub aby podkreślić swoją modę. Niezależnie od okazji, makijaż oczu musi być stosowany z ostrożnością, aby zapobiec infekcjom lub utracie wzroku.

Oto 13 wskazówek dotyczących stosowania makijażu oczu.

1. Myj ręce
Jesteś stale używając rąk i dotykając wszystkiego, więc bakterie są zawsze na nich. Oznacza to, że możesz przenieść te bakterie na swój makijaż i do swoich oczu. Umyj ręce przed nałożeniem jakiegokolwiek makijażu.

2. Nigdy się nie dziel, nigdy nie pożyczaj
Wszyscy byliśmy uczeni, aby dzielić się z innymi, kiedy byliśmy dziećmi. To nie jest dobry pomysł, jeśli chodzi o kosmetyki. Kiedy dzielisz się swoim makijażem, dzielisz się również bakteriami. Głównym zagrożeniem jest przenoszenie wirusowego zapalenia spojówek, czyli różowego oka. Bakterie istnieją jeszcze przed wystąpieniem objawów.

3. Eyeliner ma swoje miejsce
Eyeliner ma być używany do linii oka poza górną linią rzęs, a nie w marginesie powiek, który biegnie wzdłuż powierzchni gałki ocznej. W brzegu powieki znajdują się maleńkie pory, które produkują olejki eteryczne niezbędne do stabilnego filmu łzowego. Jeśli pory stają się zatkane, może to prowadzić do sty, suche oczy, podrażnione lub zainfekowane oczy.

4. Tusz do rzęs
Wyrzuć każdy tusz do rzęs po sześciu miesiącach, ponieważ wysycha i może się łuszczyć, dostając się do oka. W zależności od składników tuszu do rzęs, płatki te mogą zawierać coś, co może porysować rogówkę lub stać się substancją drażniącą oko. Należy również uważać podczas stosowania tuszu do rzęs, aby różdżka nie dotykała oka, aby uniknąć zanieczyszczenia.

5. Fałszywe rzęsy
Należy uważać na umieszczenie zbyt dużo kleju na rzęsy i nie pozwalając mu wyschnąć trochę przed umieszczeniem ich na powiece powyżej własnych rzęs. Jeśli klej dostaje się do oka może powodować otarcia, infekcje bakteryjne, lub może być uczulony na składniki.

6. Przechowywanie jest ważne
Nie przechowuj makijażu w ciepłych lub gorących miejscach, takich jak samochód lub walizka w ciepły dzień. Ciepło niszczy środki konserwujące, które chronią przed bakteriami. Gorące temperatury są pożywką dla bakterii. Nawet w domu przechowuj swoje kosmetyki w chłodnym, ciemnym miejscu.

7. Okres przydatności do spożycia
Podobnie jak większość produktów łatwo psujących się, w których stosuje się środki konserwujące, kosmetyki należy wyrzucić po 3-4 miesiącach, aby zapobiec ewentualnym infekcjom.

8. Utrzymanie czystości
Umyj swoje szczotki i aplikatory dokładnie i regularnie, aby utrzymać je w czystości i uniknąć gromadzenia się bakterii i olejów. Obejmuje to również zalotki do rzęs. Pomyśl o użyciu jednorazowych aplikatorów, które są używane raz, a następnie wyrzucić.

9. Poznaj swoje składniki
Ważne jest, aby wiedzieć, co jest w makijażu oczu. Niektóre tusze do rzęs zawierają parabeny, które mogą powodować reakcję alergiczną i uczucie kłucia, jeśli dostanie się do oka. Kohl eyeliners może zawierać ołów. Ołówki i cienie, które są opalizujące, błyszczące lub lśniące mogą zawierać składniki, które mogą zarysować rogówkę lub podrażnić oko. Nigdy nie używaj brokatu na oczy, ponieważ może on poważnie porysować rogówkę.

10. Nie mieszaj zastosowań Nie używaj kredki do ust na oczy lub odwrotnie. Niebezpieczeństwo jest bakterie, jak bakterie w ślinie w różnych od bakterii w i wokół oczu. FDA ostrzega, aby nigdy nie używać śliny do nawilżania kosmetyków, takich jak eyeliner, tusz do rzęs lub cień do powiek.

11. Podrażnione oczy
Jeśli twoje oczy wydają się podrażnione lub zainfekowane, skontaktuj się z lekarzem okulistą i wstrzymaj WSZYSTKO do czasu, aż zaleci to lekarz. Zanim wrócisz do noszenia makijażu oczu, wymień wszystkie kosmetyki, aby uniknąć rozprzestrzeniania się bakterii i dokładnie umyj wszystkie aplikatory.

12. Nie ruszaj się z miejsca
Nigdy nie nakładaj makijażu w jadącym pojeździe. Nawet jeśli nie prowadzisz, inny pojazd może najechać na ciebie tyłem i aplikator dostanie się do oka, co może spowodować jego utratę. Nie wykonuj makijażu podczas prowadzenia samochodu, ponieważ Twój wzrok powinien być skupiony na drodze, a nie na lustrze.

13. Usuwanie makijażu oczu
Ważne jest, aby ostrożnie i delikatnie usuwać makijaż oczu każdej nocy przed snem, aby upewnić się, że kosmetyki nie dostaną się do oka, nie nagromadzą się i nie spowodują uszkodzeń. Staraj się nie używać wodoodpornego tuszu do rzęs, ponieważ jest on trudniejszy do usunięcia i zwiększa szanse na dostanie się czegoś do oka. Unikaj pieniących się opcji, ponieważ prawdopodobnie zawierają one laurylosiarczan sodu, który może wysuszyć skórę wokół oka. Uważaj również na składniki, które zatykają pory lub zawierają substancje zapachowe. Staraj się nie używać wodoodpornego tuszu do rzęs, ponieważ jest on trudniejszy do usunięcia.

5/19/16

Susan DeRemer, CFRE
Fundacja "Odkryj oczy

mgr inż. Piotr Powluczek

Dyplomowany optometrysta

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.