Okulary progresywne a ich konstrukcja

okulary progresywneCeny okularów progresywnych jak się okazuje są mocno zróżnicowane. Często uzależnione będą od tego, na jaką konstrukcję się zdecydujemy. Trzeba zastanowić się, co to będzie oznaczać i jak wpływa na nasze widzenie.

Kiedyś soczewki wykonywane były w konwencjonalnej konstrukcji. Mają one szeroką dal i bliż, ale kosztem odległości pośrednich. Nie sprawdzą się one u takich osób, które chcą dobrze widzieć na komputerze czy tablecie. Jest to ekonomiczna wersja dla tych osób, które mają małe wymagania wobec okularów i chcą mieć niską cenę. Minusem będzie również to, że pole widzenia na bokach jest małe i trzeba mocno ruszać głową, by dobrze widzieć.

Nowsze konstrukcje, które robi się w technice free form oznaczają, że soczewki są wykonywane w obróbce cyfrowej. Dzięki temu jest możliwość przygotowywania takich konstrukcji, które będą idealnie dopasowane do konkretnego użytkownika. Do normalnego użytkowania będą się bardzo dobrze nadawać, jeśli potrzebujemy korzystać z komputera czy tabletu. Wtedy sprawdzą się one doskonale. Dla osób, które pracują przy komputerze wiele godzin nie będzie to dobre rozwiązanie. Zaawansowane, nowoczesne konstrukcje dają wiele różnych możliwości.

okulary progresywneWielką zaletą są specjalne soczewki indywidualne, które przygotowuje się w taki sposób, ze można brać pod uwagę indywidualne parametry. Dlatego dzięki temu taka soczewka będzie dopasowana w sposób doskonały konkretnie do tej osoby, która będzie z niej korzystać i wydaje się, że takie rozwiązania jest najlepsze. Soczewki indywidualne zaleca się osobom, które są jednooczne i mają nietypowe moce. Oczekiwania takich klientów będzie można właśnie dużo lepiej spełnić przez takie soczewki jest to wygodne rozwiązanie. Szczególnie, gdy te moce w oku są różne będzie to bardzo ważna sprawa.

Wybierając okulary progresywne należy patrzeć na to, że będą to rozwiązania uniwersalne i będzie można je bardzo dobrze wykorzystywać w różnych sytuacjach, co dla użytkowników takich okularów powinno być bardzo ważne. Dobrze będzie również wybrać jakąś lepszą wersję, która w praktyce będzie się dobrze sprawdzać.

dr n.med. Jacek Bernek

Okulista - specjalista chorób oczu

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.