Masz problemy z soczewkami Scleral?

Soczewki twarde stały się bardzo popularne i chociaż wiele osób korzysta z komfortu i korekcji wzroku, które zapewniają, niektórzy mają trudności z zakładaniem i zdejmowaniem tych soczewek RGP o dużej średnicy. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy mają problemy z założeniem lub zdjęciem soczewek twardych, istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc.

Strona internetowa Scleral Lens Education Society zawiera wiele informacji na temat pielęgnacji i obsługi tych soczewek, a także doskonały film. Znajdują się tam zdjęcia demonstrujące różne sposoby trzymania soczewki podczas jej zakładania ... niektóre z nich mogłeś jeszcze nie wypróbować! Jeśli masz problemy z soczewkami schleralnymi, zobacz poniżej.

Porady i wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów:

    • Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać płynu w miseczce soczewki podczas zbliżania jej do oka, upewnij się, że Twoja twarz jest całkowicie równoległa do podłogi. Może się wydawać, że prawie stoisz na głowie, kiedy jesteś w prawidłowej pozycji do założenia soczewki.
    • Kontrola powiek jest niezbędna; użyj jednej ręki, aby przytrzymać powieki całkowicie na zewnątrz i nie zwalniaj ich, dopóki soczewka nie znajdzie się w pełni na swoim miejscu, a tłok (lub statyw palca) nie zostanie usunięty.
    • Jeśli nie jesteś w stanie skutecznie zaaplikować stałej soczewki z solą fizjologiczną, możesz poćwiczyć jej zakładanie po wypełnieniu miseczki soczewki płynem Celluvisc™ lub innym niezakonserwowanym lepkim środkiem nawilżającym. W porównaniu z solą fizjologiczną, te lepkie płyny będą jednak zamazywały Twoje widzenie, więc możesz po prostu użyć ich do ćwiczenia aplikacji soczewek. Kiedy już opanujesz ten krok, przełącz się na sól fizjologiczną, która zapewni Ci lepsze widzenie.
    • Staraj się mieć otwarte oba oczy podczas zakładania soczewek. Może to również pomóc Ci w prawidłowym ułożeniu soczewek.
    • Jeśli używasz tłoka z wypustkami (DVM) i widzisz otwór na środku przyssawki, patrz bezpośrednio na ten otwór, gdy wprowadzasz soczewkę na miejsce. Pomoże to w prawidłowym ustawieniu obiektywu.

Dla wielu osób pomocne są tłoki DVM. Są one łatwo dostępne w biurze lekarskim i online. To tylko kilka miejsc, w których można je znaleźć: DMV Corp, Dry Eye Zone i Amazon.

Innym urozmaiceniem standardowych aplikatorów do soczewek jest aplikator pierścieniowy firmy EZI Scleral Lens. Został on zaprojektowany przez pacjenta po przeszczepie, który, jak wielu, miał problemy z założeniem soczewki twardówkowej bez uzyskania pęcherzyka. Przeczytaj historię Tima.

Jeśli wypróbowałeś powyższe techniki i nadal masz problemy z założeniem soczewek twardówkowych, istnieje szereg urządzeń, które mogą Ci pomóc. Firma Dalsey Adaptives opracowała urządzenie See-Green, które może być używane do skutecznego zakładania twardych soczewek kontaktowych. System See-Green jest dostarczany z podstawką, na której znajduje się podświetlany tłok (rysunek 2). Dzięki temu systemowi nie trzymasz soczewki, lecz opuszczasz na nią oko, co sprawia, że obie ręce pozostają wolne, co pozwala na lepszą kontrolę powiek. Światło znajdujące się na środku tłoka jest wykorzystywane jako cel, który pomaga umieścić soczewkę centralnie na oku. Kliknij tutaj, aby zobaczyć szczegółową instrukcję.

Soczewki twarde zapewniają dobre widzenie i komfort, ale mogą być trudne do utrzymania. Przedyskutuj te opcje ze swoim specjalistą, aby uzyskać jego rekomendację dla Twojej konkretnej sytuacji.

1/28/16


Cathy Warren, RN
Dyrektor Wykonawczy
Narodowa Fundacja Keratoconus

Masz problemy z soczewkami twardówkowymi? Tagged on: soczewki skleralne

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.