5 sposobów na zwalczanie alergii oczu tej wiosny

 

Wiosna to piękna pora roku w Indianie i Ohio. Zapach świeżo skoszonej trawy, kwitnące drzewa i kwiaty, promienie słoneczne i cieplejsze temperatury zawsze dają nam poczucie ulgi, że wreszcie możemy zapomnieć o gorzkim zimnie i śniegu na kilka miesięcy. Jednak wraz z wiosną przychodzą sezonowe alergie, na które cierpi około 50 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy alergie te mogą obejmować kichanie, przekrwienie i katar, osoby cierpiące na alergie mogą również doświadczać problemów z oczami, takich jak zaczerwienienie, swędzenie, ciągłe łzawienie i opuchnięte powieki. Alergie oczu mogą być wywołane przez alergeny unoszące się w powietrzu, takie jak pleśń, kurz, sierść zwierząt domowych i pyłki. Chociaż alergie oczu są powszechne i nie można im zapobiec, mamy pięć sposobów, aby przynieść swoim oczom ulgę.

  1. Jeśli używasz kosmetyków, używaj hipoalergicznego korektora, a jeśli masz zaczerwienione, podpuchnięte oczy, zwróć na nie uwagę w innym miejscu. Noś wesołe odcienie szminek i nie zakrywaj ich mocnym makijażem.
  2. Odzież przeciwsłoneczna może pomóc utrzymać pyłki z dala od oczu, podobnie jak używanie klimatyzacji i zamykanie okien w domu.
  3. Wypróbuj krople do oczu dostępne bez recepty lub porozmawiaj z optometrystą o kroplach na receptę. Krople obkurczają naczynia krwionośne w oczach, co może złagodzić zaczerwienienie. Również leki przeciwhistaminowe łagodzą swędzenie.
  4. Zrób wiosenne porządki w domu. Pleśń może być czynnikiem w problemach alergii oczu. Oczyść wilgotne pomieszczenia (kuchnia, łazienka, piwnica) i użyj osuszacza powietrza, aby utrzymać wilgoć w powietrzu.
  5. Nie pocieraj! Wyjmij soczewki kontaktowe, pomiń makijaż, stosuj chłodne okłady na oczy i często myj ręce. Pocieranie może spowodować nasilenie się swędzenia!

Jeśli dokuczają Ci alergie oczu, umów się na wizytę w jednym z naszych oddziałów.

 

dr n.med. Jacek Bernek

Okulista - specjalista chorób oczu

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.