Mój najlepszy prezent!

Pewnego dnia moja córka Blythe zapytała mnie, które święta uważam za swoje ulubione. Musiałem się chwilę zastanowić, bo jako rodzina, Sullivanowie mieli kilka wspaniałych. Chciałem powiedzieć, że po raz pierwszy, kiedy ty i twój brat Tom byliście na tyle dorośli, by naprawdę wczuć się w Mikołaja, będąc absolutnie pewnymi, że grubasek przyniósł wam prezenty prosto z komina. Już miałem to powiedzieć, ale wtedy przypomniałem sobie.

Najwspanialsze święta, jakie kiedykolwiek przeżyłam, to wyjazd na narty do Winter Park w Kolorado, kiedy nasze dzieci były nastolatkami, a nasza przyjaciółka, cudowna Betty White, dołączyła do nas na wigilijny kulig, którego żadne z nas nigdy nie zapomni. Noc była idealna. Śnieg padał wcześniej tego dnia, a w powietrzu czuć było atmosferę świąt, którą można było niemal poczuć. Jasne, że było zimno, ale byliśmy opatuleni pod tonami koców, gdy dwa piękne konie Clydesdale z dzwoneczkami zabrały nas przez las do magicznej stodoły, gdzie serwowano kolację i śpiewano kolędy.

To było w drodze do domu, że moje Boże Narodzenie zostało uzupełnione. Zatrzymaliśmy się, by pozwolić koniom odetchnąć i wszyscy byli cicho, pozwalając, by uczucie wspólnoty ogarnęło nas w tę wyjątkową noc. To Betty przerwała ciszę.

"Tom", powiedziała prawie do siebie, "Chciałabym, żebyś mógł zobaczyć gwiazdy dzisiejszej nocy. Czuję, że moglibyśmy prawie sięgnąć w górę i dotknąć ich. Tak jasne i bliskie są. Myślę, że kiedy jesteś tak wysoko w Górach Skalistych, to po prostu czuje się, jakby były tuż obok."

Mogłem usłyszeć, jak bardzo mój przyjaciel chciał, abym zobaczył taki niebiański pokaz, ale obaj wiedzieliśmy, że to nigdy nie może się zdarzyć. Nie narzekam na to, że jestem niewidomy, nikt nie mógłby mieć lepszego życia, ale skłamałbym, gdybym nie przyznał się w tym świątecznym okresie, że chciałbym być w stanie wziąć to wszystko w, wszystkie specjalne widoki Bożego Narodzenia.

Każdego dnia w laboratoriach w całym kraju naukowcy pracują nad rozwiązaniem problemu wielu chorób oczu, które uniemożliwiają milionom ludzi dostrzeżenie radości Bożego Narodzenia. W tym sezonie świątecznym, moim najlepszym prezentem byłoby, gdybyśmy wszyscy przekazali darowiznę na rzecz Fundacji Discovery Eye Foundation, której celem jest zachowanie wzroku i wyeliminowanie ślepoty na całym świecie. W tym sezonie dawania, niech wasze serca będą lekkie, a wasz wzrok jasny.

Wesołych Świąt!

Tom SullivanDEF
Ambasador Widzeniaullivan
.com

Mój najlepszy prezent! Tagi: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem AMD soczewki kontaktowe rogówka badanie oczu jaskra słabe widzenie retinitis pigmentosa zasoby wzroku

dr n.med. Jacek Bernek

Okulista - specjalista chorób oczu

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.