Różnica między optometrystą, okulistą i optykiem

 

Kiedy idziesz do "okulisty", prawdopodobnie spotkasz kilku specjalistów podczas wizyty. Uważamy, że jest to zespołowe podejście do opieki. Na przykład, oftalmolodzy, optometryści i optycy odgrywają ważną rolę w zaspokajaniu potrzeb pacjentów. Jednak poziom wyszkolenia i wiedzy specjalistycznej jest zupełnie inny w przypadku każdej z tych ról.

Oto krótkie spojrzenie na zakres i charakter ich pracy:

Okulista

Okulista jest klinicystą, lekarzem medycyny (MD) lub osteopatii (DO), który specjalizuje się w opiece nad oczami i wzrokiem. Ze względu na ich zaawansowane wykształcenie, okuliści mają więcej uprawnień niż optometryści lub optycy, ponieważ są licencjonowani do praktykowania medycyny i wykonywania operacji. On lub ona diagnozuje i leczy wszystkie choroby oczu, przeprowadza operacje oczu oraz przepisuje i dopasowuje okulary i soczewki kontaktowe w celu skorygowania problemów ze wzrokiem.

Optometrysta

Optometryści są również częścią systemu opieki zdrowotnej i mają kwalifikacje do zarządzania testowaniem, diagnozowaniem, leczeniem i zarządzaniem zmianami w widzeniu. Optometrysta nie jest jednak lekarzem medycyny. Zazwyczaj uzyskuje on tytuł licencjata, a po ukończeniu czteroletniej szkoły optometrii uzyskuje tytuł doktora optometrii (OD). W tym celu uzyskują oni licencję na praktykę optometryczną, która obejmuje przede wszystkim wspomniane wyżej codzienne zadania.

Optyk

Optycy pracują po detalicznej stronie biznesu. Są przeszkoleni w zakresie projektowania, weryfikacji i dopasowywania soczewek i opraw okularowych oraz soczewek kontaktowych. Korzystają z recept dostarczonych przez okulistów lub optometrystów, ale to jest zakres ich szkolenia. Optycy nie mogą diagnozować ani leczyć chorób oczu. Dowiedz się więcej na: http://mt-software.pl

Chociaż znajomość tych terminów jest przydatna, jeszcze ważniejsze jest, abyś aktywnie chronił swój wzrok. Teraz już wiesz, że coroczne badania wzroku są istotnym elementem utrzymania doskonałego ogólnego stanu zdrowia. Twój okulista  może współpracować z Twoim zespołem medycznym w celu dokładnego zdiagnozowania i leczenia wielu schorzeń. Dzięki profilaktycznemu podejściu do opieki, możesz zachować zdrowie oczu i wzrok w miarę starzenia się. Zaplanuj kompleksowe badanie wzroku już dziś i ciesz się spokojem umysłu.

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.