Nadrabianie zaległości z dr Lindsay Culver i Daisy, Future Leader Dog

8 września 2020 r. Leslie Frantz COVID-19, Leader Dogs for the Blind Brak komentarzy

Nadrabianie zaległości z dr Lindsay Culver i Daisy, Future Leader Dog

Kiedy wchodzisz do gabinetu w Wabash, możesz zobaczyć czarnego Labradora retrievera o słodkim charakterze. Daisy uwielbia przebywać ze swoim opiekunem szczeniąt, dr Lindsay Culver, oraz z personelem praktyki w Wabash. Obecnie przechodzi rygorystyczny roczny proces szkolenia, aby mogła potencjalnie być przewodnikiem osoby niewidomej lub niedowidzącej.

Niezbędny etap szkolenia - socjalizacja

Socjalizacja jest bardzo ważnym etapem w procesie szkolenia Daisy i innych przyszłych psów przewodników. Obejmuje to wycieczki do sklepu i innych miejsc publicznych z tłumem ludzi, takich jak imprezy sportowe, parki i centrum miasta, gdzie ruch jest większy. Opiekunowie szczeniąt zapisują wszystkie miejsca, do których zabierają swoje przyszłe psy przewodniki i raz w miesiącu spotykają się z doradcą ds. szczeniąt. Jak można sobie wyobrazić, COVID wpłynął na tę część procesu szkolenia. Przez cały ten czas dr Culver spotykała się z doradcą Daisy za pośrednictwem Zoomu, a ponieważ socjalizacja jest trudniejsza do osiągnięcia, jej czas wychowywania Daisy wydłużył się o kilka miesięcy.

Jednym z ulubionych zajęć towarzyskich Daisy jest pływanie łódką. Pojechała na wakacje z rodziną Culverów i chociaż nie lubi pływać, spędziła dużo czasu pływając na ich łodzi. Odwiedziła również Chicago, co było pewnym wyzwaniem ze względu na inne psy wychodzące na spacer ze swoimi właścicielami. Daisy lubi też chodzić na zakupy do sklepu spożywczego.

Porady dla hodowców szczeniąt

Każdy opiekun szczeniaka otrzymuje od Leader Dogs for the Blind podręcznik z mnóstwem informacji na temat opieki nad psem, etapów rozwoju, wskazówek i sztuczek, informacji o zdrowiu i wielu innych. Jeśli jest jakaś rada, której mogłaby udzielić komuś zainteresowanemu wychowaniem szczeniaka, byłaby to konieczność przeczytania podręcznika, ponieważ zawiera on tak wiele przydatnych informacji. Powiedziała również: "Upewnij się, że masz czas. Planuj z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że pies będzie mógł chodzić z tobą do miejsc, w których często bywasz".

Daisy wchodzi do pokoju badań z dr Culver, gdy ta spotyka się z pacjentem, który jest zaznajomiony z Daisy lub programem Leader Dogs for the Blind. Daisy nadal jest podekscytowana, kiedy poznaje kogoś nowego, ale jest bardzo dobrze wychowana. Wystarczy jedno polecenie i szybko się uspokaja.

Czego Daisy musi się jeszcze nauczyć?

Daisy obchodziła swoje pierwsze urodziny podczas Labor Day Weekend i jest coraz bliżej powrotu do Leader Dogs for the Blind, aby przejść do następnej fazy szkolenia. Nadal jest podekscytowana innymi psami, więc dr Culver zmienił sposób chodzenia Daisy, stosując miękką obrożę w kagańcu. Ma to ogromny wpływ na to, że Daisy lepiej chodzi na smyczy i pomaga jej się uspokoić, gdy widzi inne psy na spacerze.

Zapytana, czy powtórzyłaby proces wychowania szczeniaka, dr Culver odpowiedziała: "Tak, absolutnie. To było zabawne i satysfakcjonujące doświadczenie. Najbardziej satysfakcjonująca część będzie wtedy, gdy szczeniak zostanie umieszczony ze swoją "osobą". Nasza rodzina uwielbia obserwować jej postępy i naukę".

Zarówno personel Midwest Eye Consultants, jak i lekarze zaangażowali się w program wychowywania szczeniąt. Jesteśmy również podekscytowani faktem, że Indiana jest obecnie drugim co do wielkości stanem, w którym działają aktywne zespoły psów przewodników. Możesz wywrzeć ogromny wpływ na czyjeś życie, przywracając mu niezależność. Zostań hodowcą szczeniąt dla Leader Dogs for the Blind! Dowiedz się więcej o tym programie tutaj.

mgr inż. Piotr Powluczek

Dyplomowany optometrysta

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.