Czego nie lubią oczy?

komputer a wzrokZdecydowana większość naszych rodaków nie przykłada wagi do profilaktyki wzroku w codziennym życiu. Niestety złe nawyki są często przez nas powielane i to nie sprzyja oczom. Jak na co dzień powinniśmy dbać o oczy, by nie mieć z nimi problemów?

Badania, które zostały przeprowadzone nie tak dawno pokazały, że nawet 40% naszych rodaków odwiedzało okulistę dawniej niż dwa lata temu. Natomiast około 7% naszych rodaków nie robiło tego nigdy. Wśród nich pojawia się pięć nawyków, które niestety powodują poważne problemy z oczami. Między innymi długie wpatrywanie się w ekran komputera bez żadnych przerw to błąd, który często się pojawia. Jeśli wpatrujemy się w ekran często zapominamy o odpowiedniej odległości oraz nie robimy przerw w trakcie których można popatrzeć na jakieś przedmioty, które znajdują się daleko. Problemem jest również suchość oka, której nie można lekceważyć. Jest to objaw, który bardzo często pojawia się u takich osób, które przy komputerze spędzają bardzo wiele swojego czasu. Jest to poważny problem naszych oczu, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Rozwiązaniem jest miedzy innymi stosowanie specjalnych kropli do oczu oraz dbanie o należyte nawilżenie pomieszczenia, co jest ważne szczególnie w biurze klimatyzowanym. Warto także dbając o swój wzrok stosować jakieś okulary, które mają powłokę antyrefleksową. 

wizyta u optyka

 

Lekceważenie wizyt u okulisty

To problem wielu z nas. Często wybieramy się do lekarza wyłącznie w momencie, gdy już czujemy, że coś jest nie tak i odczuwamy ból. Podobnie jest z okulistami. Większość z nas unika wizyt dopóki nie zobaczy pogorszenia wzroku. Jednak w rzeczywistości jedynie regularne wizyty u okulisty będą rozwiązaniem, które pozwoli nam na odpowiednią reakcję w momencie, gdy okaże się, że pojawiają się problemy, których możemy jeszcze nie odczuwać. Tak naprawdę bardzo ważna jest stała kontrola, która daje możliwość szybkiego diagnozowania problemów. Wtedy może być szybka reakcja, dzięki której konkretne problemy ze wzrokiem będzie się dało naprawić.

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.