SOCZEWKI OKULAROWE BIUROWE – czyli soczewki dla presbiopów

soczewki okularowe biurowePewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje obecnie coś takiego jak soczewki biurowe. To obecnie takie rozwiązanie, które jest przygotowywane pod kątem prezbiopów, czyli takich osób, które potrzebować będą okularów do czytania.

Można powiedzieć w uogólnieniu, że to połowa soczewki progresywnej. Biurowe soczewki posiadają moc do bliży a także do odległości pośrednich. To takie rozwiązanie, które będzie świetne dla tych osób, które spędzają bardzo wiele godzin przy komputerze, a nie chcą jeszcze stosować korekcji do dali. Wiadomo, że komputer znajduje się nieco dalej niż czytany tekst, dlatego moc do bliży nie będzie w stanie gwarantować nam wyraźnego widzenia z komputera.

Z myślą o tym, na rynku pojawiają się właśnie soczewki biurowe, które dają nam idealne widzenie na dwóch obszarach. Trzeba dodać, że dają one również szersze pola widzenia niż soczewki progresywne. Wydaje się, że takie soczewki świetnie sprawdzą się w przypadku osób, które spędzają przy komputerach więcej niż dwie godziny. Okulary progresywne nie wykluczają posiadania również tej pary, która służyć będzie również do pracy.

okulary dla prezbiopówW okularach progresywnych, a szczególnie w starszych konstrukcjach nie będziemy dobrze wiedzieć całego komputera, a to oczywiście sprawi, że pojawi się dyskomfort pracy. Soczewki biurowe dzięki temu, że maja mniejszą moc będą miały dużo większe pole widzenia, a to dodatkowo sprawi, że będą one wygodniejsze. Mamy możliwość przygotowania także specjalnych soczewek okularowych, które poza komputerem dadzą również możliwość widzenia osób, które do biura będą wchodzić lub będą tam prowadzić konferencję. Będziemy dzięki temu mieć około 3 metry zakresu naszego widzenia.

Jeśli chodzi o przyzwyczajenie się do takich soczewek, najlepiej będzie się pracowało w momencie, gdy ustawimy komputer bezpośrednio na wprost oczu oraz będziemy mogli dopasować to do odpowiedniej odległości w jakiej się znajduje. Dzięki temu będziemy w stanie dość szybko przygotować się na pracę w takich okularach.

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.