Okulary progresywne

okulary progresywnePewnie każdy słyszał już o okularach progresywnych. Wiele firm reklamuje obecnie swoje produkty oraz ideę, takich właśnie okularów. Warto jednak dowiedzieć się o nich coś więcej, ponieważ dzięki temu będziemy mogli wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

W starzejącym się społeczeństwie coraz więcej osób staje się prezbiopami. Oznacza to, że potrzebne będą im okulary do czytania. Kto sam tego nie przeżył pewnie nawet nie zdaje sobie sprawę z tego jak denerwujące jest szukanie okularów w torebce, gdy chce się w sklepie przeczytać mały druk. I to właśnie dlatego mamy obecnie okulary progresywne.

Jakiś czas temu bardzo popularne były okulary dwuogniskowe. Tam jednak było można zobaczyć linię podziału między dalą oraz bliżą. W okularach progresywnych natomiast przejście miedzy bliżą oraz dalą będzie płynne i dodatkowo mamy również moce na odległości pośredniej. Takie rozwiązanie sprawi, że widzenie będzie odpowiednie na każdą odległość. Nie mamy również podziału na okularach, dlatego nikt nie będzie widział, że potrzebujemy do czytania okularów.

okulary dla prezbiopówBardzo często ludzie zastanawiają się, jak długo trzeba się przygotowywać do takich właśnie okularów. Ale tak naprawdę nie będzie to wiele czasu zajmowało i każdy bez problemu powinien sobie z tym poradzić. Mit, że przyzwyczajenie do tych okularów bardzo długo trwa ostatnimi czasy mocno się rozwinął, ale tak naprawdę jest to błędne myślenie. Trzeba pamiętać, że oczywiście ważne jest to jak okulary są wykonane i czy zajmie się nimi dobry specjalista. Obecnie są one już tak dobrze rozwinięte, że zawsze można przygotować indywidualnie dopasowane idealne okulary.

Ich budowa jest ergonomiczna, dlatego każdy powinien czuć się w nich komfortowo. Po pewnym czasie noszenia takich okularów oczywiście zaczniemy robić ruchy głową w sposób automatyczny, by widzieć na odpowiedzią odległość tak jak nam będzie zależało. Na pewno warto się zdecydować na takie soczewki i sprawdzą się one doskonale, dzięki czemu będziemy mieli każdego dnia pełen komfort.

mgr inż. Piotr Powluczek

Dyplomowany optometrysta

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.