Zmęczone oczy - takie objawy świadczą o zmęczonych oczach. Oto co możesz zrobić

Dla większości osób pracujących przy komputerze istotnym problemem będą przesuszone oraz zmęczone oczy. Świat postrzegamy dzięki oczom, dlatego będzie trzeba oczywiście o nie dbać. Warto więc znać sposoby na zmęczone oczy, wynikające z pracy przy komputerze.

Zmiany cywilizacyjne przynoszą nam wiele różnorakich udogodnień ale także i zagrożeń. Znaczenie więcej czasu będziemy spędzać przy komputerze i telewizorze a zmęczenie oczu będzie wyraźnie z tego wynikać. Nasze oczy są coraz bardziej przemęczone codzienną intensywną pracą. Nie ma się więc co dziwić, że stale rośnie liczba osób z wadami wzroku.

Zmęczone oczy? Ostrożnie z komputerem!

Praca w sztucznym oświetleniu, do tego klimatyzowane pomieszczenia sprawi, że nasze oczy będą zmęczone. Dodatkowo zanieczyszczenie środowiska, chemizacja otoczenia i pożywienia sprawi, że nasz wzrok także będzie cierpiał. Pojawiają się także choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca, choroba nadciśnieniowa, dalej również będzie działać na nasze oczy. Zmęczone oczy to również wynik naszej pracy przy komputerze. Niejednokrotnie po powrocie do domu dla relaksu znów siedzimy przed monitorem. Jeśli wcześniej pracowaliśmy przy komputerze to w domu już powinniśmy tego sprzętu unikać. Monitory wytwarzają ciepło, powodują suchość powietrza i źle wpływają na nasze zmęczone oczy.

Najlepszy sposób na zmęczone oczy: zielona oaza w biurze

Jeśli pracujemy w biurze trzeba zwracać uwagę na to jaką jakość mają monitory tam stosowane, czy są filtry polaryzacyjne, jak ustawione są komputery, czy będzie odbicie od źródeł światła. Dobrze gdy okno nie jest ani przed ani za ekranem monitora. W pomieszczeniach należy zadbać o to, by okna miały zasłony albo pionowe żaluzje. Trzeba także pomieszczenia regularnie wietrzyć, otaczać się roślinami, robić przerwy w pracy. dobre będą takie około 15 minut po każdych dwóch godzinach albo przy wielu godzinach również 10 minut po każdej godzinie.

Masz problemy z oczami? Pora zaprzyjaźnić się z okulistą...

Jeśli pojawiają się problemy z oczami to już moment na wizytę u okulisty. W tym momencie może być jednak już dość późno, dlatego może warto udawać się na regularne wizyty kontrolne. Problemem jest między innymi zespół suchego oka. Wtedy oko będzie zaczerwienione, pacjent odczuwa suchość, pieczenie, uczucie ciała obcego, kłucie w oku a także nadmierna wrażliwość na światło.,

Najczęściej taki problem mają między innymi osoby przebywające w pomieszczeniach klimatyzowanych, tam gdzie jest silna wentylacja, pracuje się dużo przy komputerze. Pamiętajmy również, że brak korekcji wad wzroku prowadzi do zmęczenia oczu, pojawiają się podrażnienia na spojówkach, światłowstręt oraz łzawienie. Często może się także pojawić ból głowy. Pracując w złych warunkach starajmy się między innymi dbać o nawilżenie naszych oczu.

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.