Czy dbasz o swoje zdrowie oczu? Sierpień jest Narodowym Miesiącem Badań Oczu.

26 sierpnia 2020 r. Leslie Frantz Badania oczu, Zdrowie oczu Brak komentarzy

Czy dbasz o swoje zdrowie oczu? Sierpień jest Narodowym Miesiącem Badań Oczu.

Chociaż ważne jest, aby koncentrować się na zdrowiu oczu przez cały rok, w sierpniu kładziemy jeszcze większy nacisk na dbanie o oczy podczas Narodowego Miesiąca Badań Oczu (National Eye Exam Month

). Podczas gdy większość ludzi umieszcza wzrok na szczycie swojej listy jako najważniejszy zmysł, tylko połowa z nich poddaje się corocznemu badaniu wzroku. Wiele osób unika wizyty u okulisty, ponieważ nie zauważyło ostatnio żadnych zmian w widzeniu lub nie odczuwa potrzeby noszenia okularów czy kontaktów. Jednak dbałość o wzrok to znacznie więcej niż tylko to, jak widzisz i wygląda inaczej na każdym etapie życia.
Doświadczenia oka przez całe życie

W ciągu całego życia oczy doświadczają wszystkiego, od ekspozycji na promienie ultrafioletowe po zmaganie się z czynnikami atmosferycznymi, miejscem pracy i stylem życia. Oko jest jednym z najbardziej złożonych narządów w organizmie, współpracującym z mózgiem i kilkoma ruchomymi częściami, aby zarządzać całym systemem wizualnym. Czy wiesz, że ludzkie oko przetwarza ponad dziesięć milionów bitów informacji na sekundę? Każda ruchoma część ma do spełnienia określoną rolę w tworzeniu obrazów, które widzimy. To tylko cztery z wielu funkcji oka!

  • Chroni przed ciałami obcymi, takimi jak kurz i brud (rogówka)
  • Chroni przed uszkodzeniami (twardówka)
  • Kontroluje ilość światła, które wpada do oka (tęczówka)
  • Dostarcza składniki odżywcze do soczewki i rogówki (komory oka)
Potęga badania wzroku

Badanie oczu może być kluczem do wykrycia i zdiagnozowania chorób oczu, takich jak jaskra czy retinopatia cukrzycowa. Wczesne wykrycie może zapobiec trwałej utracie wzroku. Nie tylko choroby oczu mogą być wykryte przez badanie wzroku, ale inne problemy zdrowotne, takie jak wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi są często po raz pierwszy zdiagnozowane przez lekarza okulistę. Są one wykrywane poprzez kompleksowe badanie oczu, które daje bardziej dogłębny obraz zdrowia oczu poprzez dodatkowe testy.

Nasi lekarze zalecają, że pierwszy egzamin oczu występuje w wieku sześciu miesięcy. W miarę jak maluchy rosną i rozwijają się w wieku szkolnym, ich problemy ze wzrokiem mogą być czasami powiązane z problemami w nauce i problemami z radzeniem sobie w klasie. Badanie okulistyczne może wykryć te problemy ze wzrokiem i określić, czy dziecko ma problem, który można skorygować okularami, czy też jest to problem wymagający szczególnej uwagi.

Z wiekiem wzrasta ryzyko rozwoju zaćmy i chorób oczu, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej. Może się również zmienić Twoja recepta na wzrok, co jest wykrywane podczas badania wzroku. Nasi okuliści wykryli nawet rakowe, zagrażające życiu guzy podczas kompleksowego badania oczu.

Regularne badania oczu mogą mieć ogromny wpływ na jakość Twojego widzenia i zdrowie oczu. Więc świętujmy Narodowy Miesiąc Badań Oczu!

Zaplanuj swoje badanie wzroku już dziś!

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.