Optyk

Nadszedł czas, aby zbadać swoje oczy - czy chodzisz do okulisty, optometrysty czy optyka? Twój optometrysta widzi początki zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem, ale wysyła Cię na wizytę do okulisty, dlaczego?

Jedną z najbardziej mylących rzeczy w dbaniu o oczy może być rozróżnienie pomiędzy okulistą, optometrystą i optykiem. Każdy specjalista ma bardzo ważną rolę do odegrania w zdrowiu Twoich oczu i oto krótkie streszczenie tego, co każdy z nich robi, abyś mógł wybrać najlepszego dla Twoich problemów ze wzrokiem i leczenia.

Okulista
Specjaliści ci są w pełni wyszkolonymi lekarzami, którzy ukończyli ośmioletni cykl kształcenia wykraczający poza studia licencjackie. Ich szkolenie obejmuje pełne spektrum opieki nad oczami, od przepisywania okularów i soczewek kontaktowych, poprzez dawanie zastrzyków, aż po przeprowadzanie skomplikowanych operacji oczu. Wielu lekarzy może być również zaangażowany w badania nad oczami, aby lepiej zrozumieć wizję, poprawić leczenie chorób oczu lub potencjalnie znaleźć lekarstwo. Można ich łatwo zidentyfikować po MD następującym po ich nazwisku.

Optometrysta
Ci specjaliści medyczni ukończyli czteroletni program w akredytowanej szkole optometrii. Zostali przeszkoleni w zakresie przepisywania i dopasowywania okularów i soczewek kontaktowych, a także diagnozowania i leczenia różnych chorób oczu. Zapewniają leczenie za pomocą miejscowych środków terapeutycznych i leków doustnych, a także posiadają licencję na wykonywanie niektórych rodzajów operacji laserowych, takich jak Lasik. Można ich łatwo zidentyfikować po OD następującym po ich nazwisku.

Optyk
Ci specjaliści opieki nad oczami nie są licencjonowani do wykonywania badań oczu, testów medycznych lub leczenia pacjentów. Ich zadaniem jest przyjęcie recepty od okulisty lub optometrysty i współpraca z Tobą w celu ustalenia, które okulary lub soczewki kontaktowe są dla Ciebie najlepsze. Jeśli cierpisz na chorobę oczu, taką jak keratoconus, ci specjaliści mogą zrobić różnicę pomiędzy względnie normalnym życiem, a takim, które jest podyktowane krótkimi okresami widzenia z powodu bólu soczewek kontaktowych. Ci specjaliści opieki nad oczami mogą posiadać i stowarzyszony stopień optyka lub mają apprenticed fore wymaganą liczbę godzin.

Podczas gdy każdy z tych specjalistów ma swój własny obszar specjalizacji, mogą oni stworzyć zespół, którego jedyną troską jest zdrowie Twoich oczu i możliwość widzenia tak wyraźnie, jak to tylko możliwe.

8/11/15

Susan DeRemer, CFRE
Wiceprezes ds.
rozwojuFundacja
Odkryjmy
Oczy

dr n.med. Jacek Bernek

Okulista - specjalista chorób oczu

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.