Doświadczenie Dr Lindsay Culver w wychowaniu szczeniąt Leader Dogs for the Blind

 

Wspieranie celów jest częścią naszego DNA

W Midwest Eye Consultants wierzymy, że ważne jest, aby dawać coś od siebie. Jesteśmy partnerami Leader Dogs for the Blind od 2017 roku i zebraliśmy ponad 104 000 dolarów dla tej organizacji. Leader Dogs for the Blind wierzy, że każdy zasługuje na życie pełne niezależności i mobilności. Wszystkie ich usługi są świadczone bezpłatnie dla klientów, w tym podróże w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, pokój i wyżywienie, sprzęt i szkolenie.

Obecnie w Indianie mieszka około 90 klientów Leader Dog, co jest drugą największą liczbą w stanie. Patrick Blake, menedżer ds. relacji korporacyjnych z Leaders for the Blind, mówi, że to nie przypadek.

"Zauważyliśmy ostatnio, że dostajemy więcej zgłoszeń z Indiany i co roku to wzrasta. Wierzymy, że ma to wszystko związek z naszym partnerstwem z Midwest Eye".

Nasza własna dr Lindsay Culver jest mistrzynią w tej sprawie, odkąd została wystawiona na działanie misji w pracy.

"Im więcej się dowiadywałam, tym bardziej podobała mi się ta idea" - mówi. "To naprawdę utkwiło mi w pamięci. Pomyślałam, że jest to coś, co mogłabym zrobić ja i moja rodzina. To niesamowite, że Leader Dogs for the Blind może zapewnić te niesamowite zwierzęta swoim klientom bez żadnych opłat."

Dr. Culver i dołączenie do programu wychowania szczeniąt

Dr Culver jest tym, co organizacja określa jako "puppy raiser". Po złożeniu wniosku i przejściu procesu szkolenia, została połączona ze swoim szczeniakiem Daisy i cieszy się z bycia częścią społeczności.

"Raz w miesiącu spotykamy się z innymi opiekunami szczeniąt" - wyjaśnia. "Doradca organizuje je w różnych miejscach publicznych. W zeszłym miesiącu spotkaliśmy się w centrum handlowym Glenbrook, w przyszłym miesiącu idziemy do restauracji".

Dodatkowo, cennym źródłem jest podręcznik na stronie internetowej Leader Dog. Jak wyjaśnia, "duża część szkolenia polega na nauczeniu szczeniaka dobrych manier, takich jak nie wchodzenie na meble czy żebranie o resztki ze stołu. W podręczniku znajduje się wiele przykładowych ćwiczeń szkoleniowych, które pomagają nauczyć szczeniaka prawidłowego chodzenia na smyczy, przechodzenia przez drzwi, relaksowania się na macie, ignorowania czynników rozpraszających i wiele innych!".

To szkolenie ustawi Daisy na sukces w dłuższej perspektywie, chociaż dr Culver i jej rodzina napotkali kilka wyzwań. Na przykład Daisy jest psem przewodnikiem w trakcie szkolenia, co oznacza, że nie ma jeszcze prawa wstępu do miejsc publicznych. Dr Culver jest jednak optymistką, że to doświadczenie okaże się warte zachodu.

Jak sama mówi, "najtrudniejsze było planowanie z wyprzedzeniem i pytanie o pozwolenie, zanim będzie ze mną. Niektóre miejsca w mieście były już tak akceptujące i dały nam pozwolenie. Inne odmówiły, co jest ich prawem. Mam nadzieję, że uda mi się zwiększyć świadomość, aby więcej miejsc pozwoliło Daisy wejść do środka. Socjalizacja jest tak ważną częścią jej treningu!".

Propagowanie świadomości wśród swoich pacjentów

Mówiąc o świadomości, dr Culver powiedziała, że ma nadzieję, że pacjenci stojący w obliczu diagnozy zagrażającej wzrokowi mogą znaleźć pocieszenie dzięki psu Leader Dog. "Powiedziałam już pacjentom o Leader Dog" - mówi. "Diagnoza taka jak ta może prowadzić do depresji i poczucia izolacji. Leader Dog może pomóc danej osobie odzyskać niezależność i pewność siebie."

Doświadczenie to jest równie satysfakcjonujące dla wolontariuszy, którzy zajmują się wychowywaniem szczeniąt. Przyznaje ona, że czasami posiadanie szczeniaka może być przygodą, ale dla osoby niedowidzącej jest to prezent, który nie przestaje dawać.

Daisy pozostanie z rodziną Culverów do 14 miesiąca życia. Następnie spędzi 4-6 miesięcy w ośrodku Leader Dog na bardziej intensywnym szkoleniu Leader Dog w nadziei, że ukończy je i zostanie umieszczona u podopiecznego. Jeśli ukończy program Leader Dog, spędzi czas w ośrodku szkoląc się z podopiecznym, a następnie wróci z nim do domu. 

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.