Top 4 powody, dla których powinieneś mieć więcej niż jedną parę okularów korekcyjnych

23 października 2020 r. Leslie Frantz Bezpieczeństwo oczu, Okulary, Optyka Brak komentarzy

Top 4 Powody, dla których powinieneś mieć więcej niż jedną parę okularów na receptę

Jedną z rzeczy, której nauczyliśmy się w tym roku podczas pandemii, jest oczekiwanie nieoczekiwanego i przygotowanie się na wszystko. Bez względu na to, czy posiadasz już parę okularów na receptę, czy też nosisz soczewki kontaktowe na pełen etat, zawsze warto mieć pod ręką zapasową parę okularów, gdy zdarzy się coś nieoczekiwanego. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, nasz styl życia wymaga, aby nasze oczy pracowały w nadmiarze. Jeśli pracujesz w domu, Twój czas spędzany przed ekranem mógł się drastycznie wydłużyć. Być może Twój pies pogryzł Twoje okulary. Jest kilka korzyści z posiadania zapasowej pary okularów w samochodzie, torebce lub w domu. Oto pięć sytuacji, w których posiadanie więcej niż jednej pary okularów sprawi, że Twój wzrok nigdy nie będzie zagrożony.

Soczewki kontaktowe podrażniają Twoje oczy

Co się stanie, jeśli Twoje soczewki kontaktowe podrażniają Twoje oczy, nie możesz ich nosić z powodu infekcji lub wybierasz się w podróż i jedna z soczewek wypadnie Ci z oka i zacznie łzawić? Podjęcie decyzji o zakupie okularów jest świetnym pomysłem dla użytkowników soczewek kontaktowych. Każda z tych sytuacji może się zdarzyć i dobrze jest od czasu do czasu dać oczom odpocząć od soczewek kontaktowych. Powinieneś również chronić swoje oczy przed szkodliwymi promieniami UV, więc trzymanie w pobliżu stylowej pary okularów przeciwsłonecznych jest koniecznością dla osób noszących soczewki kontaktowe.

Twoje okulary są pogięte, złamane lub zgubione

Wypadki się zdarzają. Może się wydawać, że jest to najbardziej praktyczny powód, aby posiadać więcej niż jedną parę okularów, ale nie zawsze się o tym myśli. Nierzadko zdarza się, że nawet najwyższej jakości okulary pękają po nadepnięciu na nie, usiąściu na nich lub upuszczeniu. Być może sprawdziłeś walizkę lub szafkę nocną i nigdzie ich nie ma. Jeśli jesteś rodzicem, zabawa z dzieckiem może nawet doprowadzić do zgięcia okularów. Niezależnie od scenariusza, wypadki się zdarzają i zawsze warto mieć zapasową parę okularów, dopóki nie uda Ci się naprawić lub wymienić uszkodzonej pary.

Potrzebujesz okularów do pracy, sportu lub mody

Okulary, które kupujesz, mogą zależeć od Twojego stylu życia. Czy pracujesz w zawodzie, który wymaga okularów ochronnych? Czy uprawiasz sport kontaktowy? Czy lubisz mieć różne opcje do swoich strojów? Wszystko to są świetne powody, aby kupić dodatkową parę następnym razem, gdy będziesz w jednym z naszych salonów optycznych. Jeśli grasz w koszykówkę, piłkę nożną lub uprawiasz inny sport kontaktowy, ważne jest, aby mieć zapasową parę sportowych okularów ochronnych, aby chronić swoje oczy. Każdego roku ponad 40 000 urazów oczu jest spowodowanych uprawianiem sportu, a ponad 90 procent z nich można by uniknąć nosząc okulary ochronne.

Okulary są również uważane za podstawową część mody. Są one dostępne w różnych kształtach, kolorach i markach. Możesz dopasować swoje okulary do stroju lub nastroju. Istnieje nieskończenie wiele możliwości, a nawet powszechne jest posiadanie pary okularów bez recepty tylko dla wyglądu.

Spędzasz więcej czasu przed ekranem

Zwiększony czas spędzany przed ekranem stał się częścią naszego codziennego życia, zwłaszcza w czasie pandemii. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy nasze metody komunikacji zmieniły się na spotkania Zoom i rozmowy FaceTime z rodziną i przyjaciółmi. Zbyt długi czas spędzany przed ekranem może powodować nadwyrężenie i podrażnienie oczu, ale istnieją rozwiązania, które pomogą Ci odciążyć Twoje oczy. Dostępne są soczewki na zamówienie, które sprawią, że czas spędzany przed ekranem będzie bardziej komfortowy dla Twoich oczu. Nasze spersonalizowane soczewki obejmują:

 • Obiektywy do urządzeń
  • Doskonałe do pracy z bliska
  • Zwiększony komfort podczas długiego czasu spędzanego przed ekranem
  • Mogą być używane przez cały dzień
  • W pełni dostosowane do Twojej recepty
 • Soczewki biurowe
  • Dostosowane do pracy blisko i średnio zaawansowanej
  • Dostępne do czytania książek, korzystania z komputera przy biurku i wykonywania czynności wymagających bliskiego zasięgu w pomieszczeniu.
 • Ochrona przed światłem niebieskim
  • Zmniejsza zmęczenie oczu, niewyraźne widzenie, zmęczenie, bóle głowy i bezsenność

Dostępne są również inne opcje, takie jak technologia bezodblaskowa, okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, soczewki jednoogniskowe i progresywne. Zachęcamy do porozmawiania z lekarzem o tym, która opcja będzie najlepsza dla Twojego stylu życia. Dodanie dodatkowej pary okularów lub okularów przeciwsłonecznych do codziennej rutyny jest nie tylko wygodne, ale może być korzystne dla zdrowia Twoich oczu.

Jeśli rozważasz zakup dodatkowych par okularów i/lub okularów przeciwsłonecznych, w naszych salonach optycznych znajdziesz szeroką gamę marek i stylów okularów, od marek designerskich, takich jak Ray-Ban i Calvin Klein, po naszą linię ekonomiczną dla bardziej przystępnego wyboru. Nie zapomnij również sprawdzić naszej strony z promocjami, gdzie znajdziesz oferty na okulary i soczewki. Koniecznie umów się na wizytę u jednego z naszych lekarzy, aby upewnić się, że masz aktualne recepty i wybierasz najlepsze soczewki dla swojego stylu życia. Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc!

Zaplanuj wizytę

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.