Kwiecień miesiącem zdrowia oczu kobiet

Miesiąc kwiecień jest poświęcony

MIESIĄC ZDROWIA OCZU KOBIET

Wraz z Miesiącem Historii Kobiet, Miesiącem Zdrowia Oczu Kobiet i Dniem Matki, które mają miejsce tej wiosny, mamy na uwadze wszystkie kobiety w naszym życiu.

Czy wiesz, że ślepota dotyka kobiet bardziej niż mężczyzn? Narodowe Instytuty Zdrowia podają, że 2/3 osób niewidomych lub z wadami wzroku to kobiety. Często hormony, a zwłaszcza zmiany życiowe, takie jak ciąża i menopauza, powodują zmiany w oczach kobiet. Zapobieganie ślepocie i problemom ze wzrokiem wymaga prowadzenia zdrowego trybu życia, unikania pewnych nawyków oraz regularnych wizyt u okulisty.

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że mają podwyższone ryzyko rozwoju problemów z oczami i wzrokiem. W celu stworzenia świadomości różnych chorób oczu, na które kobiety są bardziej podatne niż mężczyźni, kwiecień został poświęcony edukacji kobiet na temat tych chorób, wraz z zapewnieniem zasobów i zaleceń dotyczących najlepszych sposobów utrzymania doskonałego widzenia dla kobiet.

Narodowy Instytut Oka stwierdził również, że kobiety mają do czynienia z większymi przypadkami chorób oczu, częściowo dlatego, że mają tendencję do życia dłużej niż mężczyźni, są bardziej prawdopodobne, aby przejść leczenie raka, który wpływa na wizję, i doświadczenie związane z wiekiem zmiany hormonalne, które mogą mieć wpływ na oczy. Kobiety mają również wyższe wskaźniki chorób oczu, takich jak zaćma, jaskra i zwyrodnienie plamki związane z wiekiem niż mężczyźni.

Jak wspomnieliśmy, hormony są czynnikiem w rozwoju problemów z oczami, ale również styl życia, genetyka, ciąża i więcej przyczyniają się do problemów. Kobiety przechodzą przez kilka zmian biologicznych i hormonalnych, których mężczyźni nie przechodzą. Ciąża powoduje zmiany w oczach, takie jak suche oczy, obrzęki, migrenowe bóle głowy, które wpływają na widzenie, wrażliwość na światło i więcej. Jeśli kobieta nie jest w ciąży, nawet biorąc kontrolę urodzeń może powodować zmiany hormonalne i zakrzepy krwi w niektórych przypadkach. Jeśli zdarzy się skrzep, może to prowadzić do udarów, które wpływają na wizję, czasami na stałe.

W późniejszym okresie życia, problemy z oczami stają się częstsze zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Jednak kobiety statystycznie mają większą szansę na rozwój przewlekłych warunków, takich jak toczeń, zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane i więcej. Wszystkie te warunki mogą wpływać na zdrowie oczu.

Ważne jest, aby kobiety znały ryzyko wystąpienia chorób związanych z oczami, skutkujących upośledzeniem wzroku i podjęły kroki w celu zapobieżenia ewentualnej utracie wzroku. Oto kilka sposobów, które możesz pomóc chronić swoje oczy i ocalić wzrok:

  • Dowiedz się o historii chorób i schorzeń oczu w swojej rodzinie.
  • Chroń swoje oczy przed słońcem, nosząc okulary przeciwsłoneczne blokujące 100% promieniowania UV podczas przebywania na zewnątrz.
  • Nie pal.
  • Spożywaj zdrową dietę z odpowiednim odżywianiem i specjalnymi suplementami zdrowotnymi dla oczu zgodnie z zaleceniami lekarza okulisty.(Przepisy na zdrowe oczy)
  • Przestrzegaj zasad higieny i bezpieczeństwa soczewek kontaktowych.
  • Przestrzegaj zasad higieny i bezpieczeństwa kosmetyków.
  • Chroń swoje oczy przed przedłużoną ekspozycją na niebieskie światło z komputerów, smartfonów i lamp LED.
  • Jeśli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę i masz cukrzycę, zgłoś się do okulisty na kompleksowe badanie oczu. U kobiet, które chorują na cukrzycę, retinopatia cukrzycowa może szybko przyspieszyć w czasie ciąży i może stanowić zagrożenie również dla dziecka.

Matki są często odpowiedzialne za dbanie o zdrowie oczu całej rodziny, ale zbyt często ich własne zdrowie oczu jest zaniedbywane. Ważne jest, aby matki dbały o swoje oczy i ogólny stan zdrowia, aby mogły być w jak najlepszym stanie, aby opiekować się swoimi rodzinami.

Porozmawiaj z okulistą na temat swojego osobistego zdrowia oczu i ryzyka związanego z widzeniem, abyś mogła podjąć środki ostrożności i działania w celu ochrony swoich oczu. Zachęcaj do tego również inne kobiety w swoim życiu. Po utracie wzroku, często nie można go odzyskać, a istnieje wiele kroków, które można podjąć, aby zapobiec temu zjawisku dzięki odpowiedniej wiedzy i świadomości.

Najważniejszym sposobem zapobiegania utracie wzroku jest zapewnienie sobie regularnych badań okulistycznych. Nie czekaj na pojawienie się objawów, ponieważ wiele problemów z oczami jest bezbolesnych i bezobjawowych, a czasami do czasu zauważenia objawów, utrata wzroku jest nieuleczalna.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z Przepisy zdrowe dla oczu.

Kwiecień miesiącem zdrowia oczu kobiet Tagged on: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem AMD ślepota zaćma soczewki kontaktowe rogówka badanie oczu zdrowie keratokonus odżywianie retinitis pigmentosa

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.