Badania wzroku, które należy wykonać przed założeniem soczewek kontaktowych

Choć okulary są obecnie bardzo modne, czy uważasz, że przeszkadzają Ci w prowadzeniu aktywnego trybu życia? Czy ciągle się zsuwają? Uważasz, że są nieporęczne lub po prostu nie lubisz nosić okularów? Czy wyobrażasz sobie swobodę, jaką dają soczewki kontaktowe? Kilka prostych badań okulistycznych wykonanych przez jednego z optometrystów w Edmonton może określić, czy są one dla Ciebie odpowiednie.

Kilka prostych badań wzroku wykonanych przez jednego z optometrystów w Lloydminster lub Fort McMurray może określić, czy są one odpowiednie dla Ciebie.Proces badaniaPrzed przystąpieniem do badania pod kątem kontaktów, należy wykonać regularne badanie wzrokuJeśli jest to Twoje pierwsze badanie, Twój okulista z Lloydminster lub Fort McMurray zapyta Cię o historię zdrowia Twojej rodziny i o to, jak Twój styl życia może wpływać na noszenie kontaktów lub przeszkadzać w ich noszeniu.Lekarz sprawdzi Twój wzrok za pomocą tabeli Snellena (literowej) i w razie potrzeby dostosuje Twoją receptę.Zostaniesz sprawdzony pod kątem schorzeń oczu, takich jak jaskra (dmuchanie powietrzem na oko w celu sprawdzenia ciśnienia).Twoje oczy mogą zostać rozszerzone. (Przed wizytą zapytaj, czy będziesz potrzebował kierowcy. Przynieś okulary przeciwsłoneczne, jeśli odpowiedź brzmi "tak".)Pomyśl o tym egzaminie jako o odświeżeniu - takim, które powinieneś rezerwować co roku u optometrysty w Lloydminster lub Fort McMurray.Pomiar dla soczewek kontaktowychPo wstępnej ocenie, optometrysta musi wykonać kilka pomiarów. W przeciwieństwie do okularów, które są umieszczone w odległości około 12 mm, soczewki kontaktowe znajdują się bezpośrednio na Twoim oku. Bardzo ważne jest, aby były one prawidłowo i wygodnie dopasowane. Źle dopasowane soczewki mogą uszkodzić Twoje oczy.Lekarz sprawdzi powierzchnię i krzywiznę Twojej rogówki i zmierzy ją, a także źrenicę i tęczówkę.Przeprowadzona zostanie ocena filmu łzowego. Jeśli Twoje oczy są bardzo suche, soczewki kontaktowe mogą być zbyt niewygodne do noszenia.Jeśli jesteś dobrym kandydatem, lekarz przepisze Ci gazoprzepuszczalne lub miękkie soczewki kontaktowe. Może Ci zaproponować kilka opcji, w tym wybór koloru oczu. Poinformuj swojego lekarza, czy zamierzasz nosić soczewki po zmroku lub na noc. Możesz umówić się na badanie soczewek kontaktowych w The Eyewear Place w Lloydminster i Fort McMurray.Próbna jazdaTwój optometrysta poprosi Cię o przetestowanie soczewek podczas wizyty. Sprawdź poziom komfortu i jak dobrze widzisz pod każdym kątem. Zauważ, czy Twoje widzenie jest ostre i jak dobrze soczewki pasują, gdy poruszasz oczami. Jeśli soczewki zsuwają się lub Twoje oczy są podrapane i suche, być może będziesz musiał rozważyć inne opcje.Kiedy już znajdziesz pasujące soczewki, lekarz wyjaśni Ci jak o nie dbać. Odbędziesz dłuższy okres próbny w domu. Zostaniesz umówiony na badanie kontrolne około tygodnia później.Czy jesteś gotowy, aby rozważyć zobaczenie całego obrazu? Nasi optometryści w The Eyewear Place w Lloydminster i Fort McMurray doradzą Ci, czy soczewki kontaktowe będą dla Ciebie odpowiednie. Skontaktuj się z nami teraz, aby umówić się na wizytę!

Witold Solo

Dyplomowany mistrz optyki okularowej

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Polecamy usługi hurtowni optycznej AVM Lenses. Prowadzi ona sprzedaż miedzy innymi okularów do komputera, oraz soczewek progresywnych.